Świąteczne prezenty dla żony

Świąteczne prezenty dla żony

Jaką książkę kupić pod choinkę?

Jaką książkę kupić pod choinkę?

Świąteczne prezenty to zwykle jakieś drobiazgi: ulubione perfumy lub woda kolońska, szalik, rękawiczki, kubek z ciekawą sentencją, elegancki portfel lub terminarz albo książka. Dobrze, jeśli prezent dla żony pod choinkę czy upominek dla męża, teściowej, dziadka lub mamy jest przemyślany i  trafi w gusta każdego z członków rodziny. Ciekawa lektura jest w stanie wprawić nas w dobry nastrój, relaksuje i pozwala na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego lub skłania do głębszych refleksji nad kondycją współczesnego świata. Jaką książkę kupić pod choinkę?

  O wierze i z wiarą w Miłość

Boże Narodzenie to szczególny czas rodzinnych spotkań, śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem. Ciekawą książkową propozycją na ten czas jest powieść ” Gdzie jesteś mój bracie?” napisana przez Magdalenę Mikutel. W życiu jej bohaterów – Pawła, Witka, Marty i Anieli –  pojawienie sie na świecie malutkiego Jerzyka zmienia wiele. To opowieść o ludziach, którzy nie są idealni, po ludzku wciąż upadają i popełniają błędy, ale naprawdę zaczynają mocno wierzyć w to, że Bóg jest bliżej niż nam się wydaje. W świecie odartym z sacrum potrzeba takich opowieści, które zawstydzają sceptyków, umacniają wiarę, budzą zachwyt, opowieści, które nie rażą nadmiernym moralizatorstwem w sztucznie stworzonym światku papierowych postaci. To powieść o sile dobra.

Dla praktycznej pani domu

Trafionym prezentem pod choinkę może być książka kulinarna z ciekawymi przepisami na pomysłowe dania, wypieki czy sałatki. Lubimy biesiadować przy suto zastawionym stole, nowe inspiracje zawsze się przydadzą. Oczywiście mamy do dyspozycji Internet, ale to nie to samo, co pamiątkowa książka z dedykacją dla mistrzyni domowych przysmaków.  W książce Barbary Czaykowskiej- Kłoś zatytułowanej ” Historie kuchenne” znajdziemy mnóstwo cennych porad, zdrowe mikstury,  przepisy i ciekawe opowieści z życia wzięte,  przedstawione w bogactwie smaków, wiedzy, ciepła i humoru. To również książka o tęsknocie i o tym, że wspomnienia budują naszą teraźniejszość.